Середа, 08.05.2024, 06:18
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Церковний календар
Пошук
Календар
«  Червень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Прогноз погоди
Зворотній зв'язок
Храм св. Володимира і блжн. мчн. о. Емільяна Ковча
Головна » 2010 » Червень » 17 » Відзнаки блаженного священномученика Омеляна Ковча цьогоріч вручатимуть у Луцьку
14:14
Відзнаки блаженного священномученика Омеляна Ковча цьогоріч вручатимуть у Луцьку
Церемонія нагородження відзнаками блаженного священномученика Омеляна Ковча цьогоріч відбудеться 27 червня у Луцьку. Таке рішення ухвалив Комітет з ушанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча. 

Відзнаки цьогорічним лауреатам вручатиме Глава Української Греко-Католицької Церкви, Почесний голова Комітету Блаженніший Любомир (Гузар). Напередодні події Предстоятель українських греко-католиків прибуде на Волинь для участі у Постійному Синоді УГКЦ.

«Саме на прикладах вчинків таких людей як о. Омелян Ковч ми можемо говорити про самовираження народу у роки лихоліття, – зазначив відомий український історик, професор Київського університету Володимир Сергійчук, який входить до Комітету з ушанування пам’яті блаженного священномученика. – Адже загальних фраз з радянської пропаганди ми знаємо багато, а от про конкретний чин жертовності, на жаль, інформації маємо недостатньо».

У 1999 році Єврейська рада України удостоїла о. Омеляна Ковча званням «Праведник України». У 2001 році під час душпастирського візиту до України Папа Іван Павло ІІ проголосив українського духівника Омеляна Ковча блаженним священномучеником.

Позиція відкритості отця Омеляна на кожну людину без огляду на національну та релігійну приналежність особливо проявилася у важкий час війни. Під час німецької окупації священик не стерпів злодіянь фашистів проти юдеїв. Він особисто рятував євреїв з підпаленої синагоги у Перемишлянах на Львівщині, де він був греко-калолицьким парохом. Попри заборони окупаційної влади, отець хрестив переслідуваних євреїв. За це українського священика 30 грудня 1942 року гестапо забрало до Львівської в’язниці. У серпні 1943 року отця Омеляна відправили до табору смерті «Майданек», що знаходився неподалік м. Люблін у Польщі. Священик добровільно відмовився від звільнення з концтвабору і до останнього дня сповнював свою душпастирську місію серед ув’язнених, що належали до різних національностей і віросповідань. Серед в’язнів табору він був єдиним священнослужителем. Отець Омелян Ковч загинув у «Майданеку» у березні 1944 року.

«У діяльності нашого Комітету сконцентровані представники різних вір і національностей, – зазначив Іван Васюник, заступник Голови Комітету з ушанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча. – На прикладі отця Омеляна ми повинні зрозуміти, що кожна людська смерть є трагедією для всього людства. Вручення нагород блаженного священномученика Омеляна Ковча і презентація самого Комітету на Волині матиме своє символічне значення».

Як повідомили організатори заходу, серед цьогорічних претендентів на вручення відзнаки є представники різних держав і національностей, які у своєму житті та діяльності продемонстрували сповідування принципів українського духівника із Майданека.

Довідка

Вперше відзнаку блаженного священномученика Омеляна Ковча було вручено 24 квітня 2009 року після завершення Літургії. Її було відслужено на місці будівництва Патріаршого центру УГКЦ у Києві (вул. Микільсько-Слобідська, 5). Того дня блаженного священномученика Омеляна Ковча було проголошено покровителем душпастирів УГКЦ. 

                                                                            Департамент інформації УГКЦ
Переглядів: 876 | Додав: V-13 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2024